10 listopada 2018 roku w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się kolejne już spotkanie zacieśniające współpracę Krakowa z przedstawicielami firm i instytucji biznesowych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Spotkanie z delegacją gospodarczą Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbyło się w ramach Dni Polsko-Emirackich, zorganizowanych przez Emiartes & Europe Business Development Cluster. Na wydarzenie to, które odbywało się w Warszawie i Krakowie od 9 do 11 listopada br., złożyły się m.in. konferencja, targi, prezentacje oraz gale nagród inwestycyjnych, których celem były wymiany innowacyjnych praktyk oraz nawiązanie kontaktów biznesowych. Kraków – jako jeden z ważniejszych ośrodków biznesowych w Europie, a także miasto otwarte na nowe projekty i innowacje – zaangażował się we współorganizację tego wydarzenia, przygotowując spotkania bilateralne z przedstawicielami krakowskich i małopolskich instytucji okołobiznesowych, firm i start-upów.

W spotkaniu, które otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa pan Jerzy Muzyk wziął udział również przedstawiciel Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. Po aktywnej dyskusji, uczestnicy spotkania przeszli do indywidualnych rozmów biznesowych, między innymi o innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Przede wszystkim jednak była to doskonała okazja do nawiązania partnerstw i bezpośrednich kontaktów, wymiany doświadczeń i, co za tym idzie, odkrycia nowych biznesowych możliwości.

Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. dwukrotnie uczestniczyła w międzynarodowych Targach „Annual Investment Meeting” w Dubaju, w ramach projektu „Power up your Business in Małopolska”. Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.