EXPO REAL to międzynarodowe targi inwestycyjne o tematyce nieruchomościowej, których dziewiętnasta edycja odbyła się w dniach 4-6 października 2016 roku w Monachium. Wydarzenie to cieszy się opinią jednych z najważniejszych targów dedykowanych oferentom terenów inwestycyjnych. Profesjonalny dobór odbiorców wydarzeń targowych oraz nastawienie na ekonomiczne i marketingowe elementy procesu inwestycyjnego to najmocniejsze strony tego przedsięwzięcia.

W tym roku, po raz pierwszy na monachijskich targach pojawiło się stoisko Województwa Małopolskiego. Zostało ono zrealizowane w ramach projektu „Business in Małopolska – Support and development for your company”. Małopolska promowała swój potencjał gospodarczy w tzw. polskiej alei, zaraz obok stoiska Miasta Krakowa, Warszawy, Województwa Wielkopolskiego, Województwa Łódzkiego i wielu innych polskich podmiotów. Na stoiku Małopolski można było spotkać m.in. Pana Stanisława Sorysa, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, który reprezentował władze Regionu.

Oferta inwestycyjna Małopolski cieszyła się dużym zainteresowaniem potencjalnych inwestorów z Niemiec, a także innych krajów Unii Europejskiej czy przedstawicieli krajów azjatyckich. Swoje szczególne miejsce w promocji Regionu znalazł projekt „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”, którego zaistnienie podczas tego wydarzenia możliwe było dzięki realizacji przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A., wraz z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. i Krakowskim Parkiem Technologicznym Sp. z o.o., współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, projektu „Power up your Business in Małopolska”.

Przedstawiciele Regionu udzielali informacji na temat możliwości lokowania nowych inwestycji w Małopolsce, w szczególności dla takich branży jak: logistyka, usługi hotelowe, parki naukowo-technologiczne, centra rekreacji oraz centra usług. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się planowane inwestycje w ramach Centrum Logistycznego i Parku Naukowo-Technologiczny „Branice” – zadania, które realizowane są w największej dzielnicy Krakowa, Nowej Hucie w ramach projektu strategicznego „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”. Potencjalni inwestorzy mogli dowiedzieć się także o specjalnych zachętach inwestycyjnych na terenie całej Małopolski, takich jak prowadzenie działalności w Specjalnych Strefach Ekonomicznych i Strefach Aktywności Gospodarczej oraz możliwości wsparcia ze środków unijnych. Odbyte rozmowy przyczyniły się do wymiany kontaktów gospodarczych, których planowanym efektem są dalsze spotkania i negocjacje z potencjalnymi inwestorami.

Targi EXPO REAL, które przyjmują ok. 1700 wystawców rocznie i są odwiedzane przez ponad 37 tys. gości okazały się perspektywicznym wydarzeniem dla promocji Województwa Małopolskiego, dlatego też planowany jest udział przedstawicieli naszego Regionu oraz projektu „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” w kolejnych edycjach tego wydarzenia.

 

Działania promocyjne są współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Power up your Business in Małopolska” (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020, poddziałanie 3.3.1 „Promocja gospodarcza Małopolski”).