Prezentacja potencjału gospodarczego Małopolski oraz możliwości inwestycyjnych Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego („KrOF”), czyli gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Krakowska, które tworzy zinstytucjonalizowaną płaszczyznę współpracy dla Krakowa i otaczających go 14 wspólnot samorządowych: Biskupice, Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Kocmyrzów – Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki – to tematy rozmów poruszanych podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM, które odbyły się pod hasłem „Driving Urban Change” w dniach 15-18 marca 2022 r. w Cannes, we Francji.

MIPIM to największe międzynarodowe targi dla profesjonalistów z branży nieruchomości w Europie. Podczas czterech dni trwania tragów powstała przestrzeń networkingowa dla przedstawicieli największych firm branży inwestycyjnej, rynku nieruchomości, biur architektonicznych, pism branżowych, najważniejszych miast i regionów z całego świata. Podobnie jak w latach ubiegłych, stolica Małopolski prezentowała potencjał Krakowa i przyjmowała gości na ponad sześćdziesięciometrowym stoisku, usytuowanym w prestiżowej części wystawowej Palais de Festivals – Riviera Hall.

Spotkania na szczycie inwestycyjnym

W ramach projektu pn. „Krakow Metropolitan Area for Business” na stoisku Krakowa byli też obecni przedstawiciele Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. „Rozmawialiśmy z potencjalnymi inwestorami o możliwościach ulokowania nowych przedsięwzięć na terenie Metropolii Krakowskiej, szczególnie zwracając uwagę na obszar Strefy Aktywności Gospodarczej Nowa Huta Przyszłości, która ma być oddana do użytku jeszcze w tym roku” – relacjonuje Marcin Rybski, Dyrektor Biura Obsługi Inwestora, Współpracy i Promocji w Spółce.

Oferta inwestycyjna Regionu oprócz tradycyjnych materiałów została uzupełniona o możliwość zapoznania się z terenami inwestycyjnymi KrOF za pomocą okularów prezentujących wirtualną rzeczywistość. Będąc w Cannes można było przenieść się wirtualnie do Nowej Huty, Balic, Zabierzowa czy do Skawiny. Dzięki podjętym działaniom i współpracy na stoisku wystawienniczym z Miastem Kraków odwiedzający targi mogli pozyskać kompleksowe informacje o Regionie.

Według szacunków tegoroczna edycja targów MIPIM ugościła niemal 3 800 wystawców z 100 krajów.

Kolejne spotkania z inwestorami przed nami

Pracownicy Spółki będą też gościć na zaplanowanych w dniach 29-31 marca 2022 r. targach inwestycyjnych Annual Investment Meeting, które odbędą się w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podczas targów będą oni prezentować możliwości inwestycyjne Regionu na specjalnie przygotowanym stoisku Krakow Metropolitan Area for Business.

Całość działań jest dofinansowana ze środków unijnych, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa 3 „Przedsiębiorcza Małopolska”, Działanie 3.3 „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1 „Promocja gospodarcza Małopolski”).