W  dniach 8-10  października 2018 roku Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. kolejny raz wzięła udział  w międzynarodowych targach branży nieruchomości EXPO REAL w Monachium. W stolicy Bawarii, jak co roku, spotkali się m.in. inwestorzy, deweloperzy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, architekci, przedstawiciele samorządów, specjaliści branży prop-tech – aby rozmawiać o inwestycjach, rozwoju rynku nieruchomości i wyszukiwać nowe miejsca pod inwestycje.

Targi w Monachium są jednymi z większych wydarzeń branży nieruchomości w Europie. W tym roku udział w nich wzięło 2 095 wystawców reprezentujących przedsiębiorstwa, miasta i regiony z 41 krajów. Jest to nie tylko okazja do zaprezentowanie swojej oferty inwestycyjnej, ale także miejsce debat, konferencji i dyskusji o kondycji branży nieruchomości, zwłaszcza w Europie, jak również możliwość obserwacji trendów na tym rynku. Spośród wielu tematów rozmów i spotkań wyróżniały się te poświęcone kondycji rynku nieruchomości i oznakom nadchodzącego spowolnienia, segmentowi prop-tech i innowacjom w branży nieruchomości oraz startupom, coraz mocniej zaznaczającym swoją obecność również w nieruchomościach.

Przedstawiciele Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. gościli na stoisku Województwa Małopolskiego – wraz z przedstawicielami Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Centrum Obsługi Inwestora oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego promując potencjał gospodarczy regionu, a szczególnie projekt „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”.

Z przeprowadzonego podczas EXPO REAL 2018 rozeznania wynika, że inwestorzy szukają przestrzeni pod rozwój dla małego i średniego biznesu, przedsiębiorstw usługowych i wytwórczych. Duże zainteresowanie nowymi terenami wykazują przedsiębiorcy z branży logistycznej, a zwłaszcza przedsiębiorstwa rozwijające sposoby dystrybucji tzw. „ostatniej mili”. W szczególności są to przedsiębiorstwa zajmujące się logistyką miejską.

Targi EXPO REAL 2018 odwiedziło 44 536 uczestników (o 6.6% więcej niż w roku ubiegłym) z 72 krajów, z czego 21 692 to odwiedzający targi i 22 844 przedstawiciele przedsiębiorstw. Zaraz po uczestnikach z Niemiec najliczniej reprezentowani byli odwiedzający z Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Polski, Szwajcarii, Francji, Czech, Luksemburga, Stanów Zjednoczonych Ameryki i Hiszpanii. Wśród wystawców najliczniejszą reprezentację stanowili Niemcy, zaraz po nich Austriacy, Holendrzy, Szwajcarzy, Brytyjczycy, Polacy, Rumunii, Francuzi, Luksemburczycy, Węgrzy i Amerykanie.

Udział przedstawicieli Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. w Targach EXPO REAL w Monachium i prowadzone w związku z tym wydarzeniem działania promocyjne są współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Projektu „Power up your Business in Małopolska” (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020).