W Warszawie zakończyły się międzynarodowe targi rynku nieruchomości i inwestycji REAL Connect 2018. To druga edycja tej imprezy, w której wzięła udział Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. W wydarzeniu wzięli udział również inwestorzy, deweloperzy, firmy zarządzające projektami, miasta i samorządy dysponujące terenami inwestycyjnymi, jak również firmy świadczące usługi biznesowe oraz instytucje finansowe. Głównym celem targów jest przekonanie zagranicznych inwestorów, że najlepszym kierunkiem dla biznesu i współpracy jest właśnie Polska.

Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. promowała Strefę Aktywności Gospodarczej, jeden z najważniejszych komponentów całego projektu. Zainteresowanie firm wzbudzał jej potencjał obszarowy – niemal 40 hektarów położonych w tak niewielkiej odległości od najważniejszych szlaków komunikacyjnych S7, A4 i DK 94. Przyszli inwestorzy podkreślali również, że mocną stroną Strefy Aktywności Gospodarczej jest jej elastyczność jeżeli chodzi o parcele inwestycyjne – jest możliwość dostosowania ich wielkości do potrzeb inwestora. Na terenie SAG wyodrębniono 42 parcele – od 0,2 ha do 1,4 ha, jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, jest możliwość dowolnego ich łączenia.

W trakcie targów, Prezes Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. dr Artur Paszko udzielił wywiadu dla portalu z branży bizesowo – inwestycyjnej TheCity.com.pl, na temat rozwoju spółki i wyzwań jakie będzie podejmować w najbliższych latach.

Podczas trwającej dwa dni konferencji odbyło się szereg sesji oraz inspirujących paneli dyskusyjnych, prezentacji ekspertów i praktyków rynku, którzy podzielili się wiedzą na temat strategii, trendów, a także wyzwań stojących przed rynkiem nieruchomości w najbliższych latach.