W dniach 7-9 września 2023 roku członkowie zarządu Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. wzięli udział w prestiżowym wydarzeniu – Krynica Forum. To coroczne spotkanie liderów polityki, gospodarki, nauki i mediów stanowi platformę do dyskusji o najważniejszych wyzwaniach stojących przed Polską i Europą.

W tym roku forum skupiło się na trzech kluczowych wymiarach:

  • Bezpieczeństwo – w kontekście nowej geopolitycznej rzeczywistości po inwazji Rosji na Ukrainę.
  • Energia – z naciskiem na transformację energetyczną i bezpieczeństwo dostaw.
  • Klimat – z uwzględnieniem wyzwań adaptacyjnych i walki z emisjami CO2.

Udział w Krynica Forum to dla Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.:

  • możliwość wymiany poglądów z kluczowymi decydentami i ekspertami,
  • okazja do zaprezentowania wizji rozwoju Krakowa i Nowej Huty jako nowoczesnej i zrównoważonej aglomeracji,
  • platforma do wypracowania rozwiązań kluczowych wyzwań stojących przed Polską i Europą.

Kilka dni temu na kanale organizatora Krynica Forum opublikowane zostały zapisy wideo dyskusji, w których wzięli udział przedstawiciele KNHP.
Prezes dr Artur Paszko zabrał głos w panelu patronackim miasta Krakowa: Miasto przyszłości. Co mogą zrobić samorządowcy, by poprawić jakość życia w miastach? Podczas dyskusji prezes Paszko podzielił się doświadczeniami Krakowa Nowej Huty Przyszłości S.A. w zakresie tworzenia nowoczesnych i przyjaznych dla mieszkańców przestrzeni miejskich i funkcji spółki, jako instrumentu interwencji publicznej.

 

 

Wiceprezes Zarządu Jakub Szymański wziął udział w panelu pn. Samorząd lokalny – wyzwania na nowe czasy. W swojej wypowiedzi wiceprezes Szymański zwrócił uwagę na rolę budowania polityk samorządowych i wyzwaniach w obszarze partycypacji społecznej. [Prawidłowy dźwięk dopiero od 15:00]

 

 

Zachęcamy również do zapoznania się z raportem pokonferencyjnym Krynica Forum: https://krynicaforum.pl/article/raport-pokonferencyjny-krynica-forum-2023