Podczas targów przedstawiciele spółki Kraków Nowa Huta Przyszłości uczestniczyli w rozmowach z przedsiębiorcami z Chin, prezentowali ofertę gospodarczą Małopolski oraz zachęcali do odwiedzenia naszego regionu. Polskie stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, wśród których byli obecni przedstawiciele firm developerskich, platform biznesowych, importerzy i eksporterzy żywności, przedstawiciele platform tłumaczeniowych, przedstawiciele przemysłu rybnego oraz przedstawiciele mediów lokalnych. Stoisko znajdowało się w sekcji międzynarodowej, wśród przedstawicieli takich krajów, jak Belgia, Ukraina, Grecja, Kazachstan, prowincje chińskie, Nigeria, Australia.

Delegacja z Polski wzięła też udział w spotkaniach z przedstawicielami firm chińskich w Ambasadzie RP w Pekinie, w których uczestniczyło około 40 przedstawicieli chińskich przedsiębiorstw oraz blisko 20 przedstawicieli przedsiębiorstw z Polski. Rozmowy poświęcone były współpracy w zakresie nowych technologii, przemysłu metalowego, zwłaszcza w kontekście wejścia na rynek polski oraz możliwości importu i eksportu żywności.

Gospodarka chińska jest bardzo dynamiczna, a na podstawie przeprowadzonych rozmów i spotkań można wnioskować, że przedsiębiorcy z Chin bardzo aktywnie szukają możliwości ekspansji. Polska jest więc bardzo dobrym miejscem rozpoczęcia działalności.

Udział w Targach Expo Real współfinansowała Unia Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach projektu „Power up your Business in Małopolska”.