15 czerwca br., rozpoczniemy sezon na kąpielisku w Przylasku Rusieckim. Zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu i przypominamy o zasadach bezpiecznego odpoczynku nad wodą.

 

✅  Należy pływać w miejscach wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników, przestrzegać regulaminu kąpieliska i stosować się do poleceń obsługi obiektu. Zachowanie zasad bezpieczeństwa pozwala uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

 

Oznaczenia na kąpielisku:
🏳️ biała flaga – kąpiel dozwolona,
🚩czerwona flaga – kąpiel zabroniona,
❌  brak flagi – nie ma dyżuru ratowników.

 

✅  Nie spuszczaj z oka dzieci na kąpieliskach, nawet jeśli umieją pływać.

✅  Pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana, stanowi poważne zagrożenie.

✅  Nie skacz do wody w miejscach nieznanych, szczególnie jeśli nie wiesz, jaka jest głębokość wody i co znajduje się na dnie.

✅  Nie wchodź do wody pod wpływem alkoholu.

✅  Unikaj pływania po posiłku, czy opalaniu.

✅  Jeśli widzisz, że ktoś w wodzie lub na brzegu potrzebuje pomocy ratownika, najlepiej unieś obie ręce, krzyżuj i rozkładaj je nad głową.

✅  Unikaj oddalania się od brzegu lub samotnego pływania. Najlepiej mieć koło siebie osobę asekurującą, która zna gest oznaczający prośbę o pomoc.

✅  Należy unikać wchodzenia do wody po zmroku. Brak widoczności utrudnia ocenę odległości oraz uniemożliwia skuteczną akcję ratowniczą.

✅  Dobrze jest wpisać do telefonu numer ratunkowy nad wodą – 601 100 100. W razie wypadku zadzwoń, podając miejsce zdarzenia, opisując sytuację, stan osób poszkodowanych i ich liczbę. Podaj swoje nazwisko. Nie przerywaj pierwszy rozmowy z dyżurnym. Zawsze możesz wezwać pomoc dzwoniąc pod numer 112.

✅  Tak dorośli jak i dzieci powinni przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy. Szybka reakcja może uratować życie nie tylko nad wodą.

 

Równocześnie informujemy, że aktualnie trwają prace związane z awarią w budynku  socjalnym. Zapewniliśmy zastępcze sanitariaty przed budynkiem i zapraszamy do korzystania z zewnętrznych natrysków.  Przepraszamy za utrudnienia. Zrobimy co w naszej mocy, by jak najszybciej doprowadzić do pełnej dostępności pryszniców i szatni.

 

Facebook – Wikipedia, wolna encyklopedia Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Przylasek Rusiecki”