28 edycja targów MIPIM w Cannes już za nami. Po raz pierwszy Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. wystąpiła w roli organizatora stoiska promującego potencjał gospodarczy Województwa Małopolskiego. Kilkadziesiąt spotkań biznesowych i liczne grono odwiedzających przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji finansowych, a także przedstawicieli władz, pozwalają ten debiut zaliczyć do udanych.

Business in Małopolska to wspólna inicjatywa Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Krakowskiego Parku Technologicznego, pod której marką Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. przygotowała stoisko na tegoroczną edycję MIPIM. Oferta, zarówno gospodarcza jak i turystyczna regionu, cieszyły się dużym zainteresowaniem pośród odwiedzających stoisko. Szczególną uwagę, przede wszystkim wśród przedsiębiorców zainteresowanych inwestycjami logistycznymi, przykuwał projekt Kraków – Nowa Huta Przyszłości.

Oprócz licznych wizyt inwestorów z Polski, gośćmi stoiska byli przedstawiciele z Europy i innych krajów poza kontynentem – co sprawiło, że bardzo szybko stało się ono miejscem spotkań o charakterze międzynarodowym. Podczas 4 dni targów stoisko gościło kilkudziesięciu przedsiębiorców.

Odbyto liczne rozmowy B2B, m.in. z przedstawicielami GD&K Group, ABB, Leroy Merlin Inwestycje Sp. z o.o. i wieloma innymi, którzy wyrazili głębokie zainteresowanie projektem Kraków – Nowa Huta Przyszłości. Dzięki przeprowadzonym rozmowom udało się nawiązać istotne kontakty biznesowe. W przyszłości część z nich zaowocuje zaangażowaniem się inwestorów w projekty nie tylko na terenie Nowej Huty, ale również na terenie całej Małopolski.

Gośćmi stoiska byli również Pani Katarzyna Kuza z Polskiej Ambasady w Paryżu, Pani Joanna Kozińska – Frybes – Konsul Generalny RP w Lyonie oraz Pan Michel Forkasiewicz – Konsul Honorowy RP w Nicei, którzy zapoznali się z założeniami projektu Kraków – Nowa Huta Przyszłości. Stoisko odwiedziła również Pani Elżbieta Koterba – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

Jedną z atrakcji stoiska była prezentacja filmu obrazującego potencjał inwestycyjny regionu oraz projektu Kraków – Nowa Huta Przyszłości, który wywoływał duże zainteresowanie. Specjalnie przygotowane na to wydarzenie materiały promocyjne pozwoliły na budowanie wizerunku Małopolski jako miejsca nie tylko o dużym potencjale dla nowych inwestycji, ale również z bogatą tradycją i dziedzictwem.

Formuła targów skoncentrowana jest na budowaniu bezpośrednich relacji biznesowych oraz wymianie doświadczeń pomiędzy profesjonalistami z różnych branż, co doskonale wpisało się w promocję oferty Małopolski oraz pozwoliło poznać specyfikę naszego regionu.

Targi Inwestycji i Nieruchomości MIPIM 2017 w Cannes to jedno z najbardziej prestiżowych przedsięwzięć tego typu w Europie, które corocznie przyciąga do Palais des Festivals tysiące wystawców oraz uczestników z całego świata. To wyjątkowe wydarzenie stanowi okazję, aby nawiązać nowe, branżowe kontakty biznesowe, prowadzić negocjacje oraz zawierać kontrakty inwestycyjne. Ponadto organizatorzy oraz wystawcy przygotowują corocznie liczne konferencje i dyskusje tematyczne, które dodatkowo stymulują wymianę doświadczeń.

O renomie MIPIM w Cannes świadczą liczby – 2600 wystawców oraz ponad 20000 uczestników z całego świata wzięło udział w tegorocznej, 28 edycji targów.

Udział przedstawicieli Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. w Targach MIPIM 2017 i związane z tym działania promocyjne były współfinasowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Projektu Power up your Business in Małopolska (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, podziałanie 3.3.1 Promocja gospodarcza Małopolski).