Projekt „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” promujemy nie tylko podczas ważnych wydarzeń biznesowych w kraju i za granicą. Z informacją na jego temat staramy się docierać także do innych odbiorców, przy okazji ważnych dla nich wydarzeń. Jednym z nich był ostatnio Bal Seniora, zorganizowany 28 września w Hali 100-lecia KS Cracovia. Wzięło w nim udział ponad 700 mieszkańców Krakowa.

Uczestnicy balu mogli zapoznać się z krótkim filmem o projekcie „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” podkreślającym różne jego aspekty, w tym te z zaprojektowanych efektów, które są w dużej mierze kierowane do seniorów. Warto pamiętać, iż jednym z komponentów tego przedsięwzięcia jest Centrum Wielkoskalowych Plenerowych Wydarzeń Kulturalnych „Błonia 2.0” – miejsce dedykowane organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych, podczas których mieszkańcy będą mogli z jednej strony zadbać o swój stan zdrowia, a z drugiej – spędzić czas w otoczeniu znajomych.

W Krakowie istnieje aż 35 Centrów Aktywnego Seniora. W ich ofercie można znaleźć między innymi kursy języków obcych, obsługi sprzętu komputerowego, zajęcia florystyczne, taneczne i teatralne, a także wiele aktywności poprawiających kondycję fizyczną i intelektualną. Centra mają również na celu informowanie o działaniach miasta i dzielnic oraz wszelkich ofertach adresowanych do krakowskich seniorów.