BIEGOWY DESER Z NOWĄ HUTĄ PRZYSZŁOŚCI
z okazji 70-lecia Nowej Huty

W sobotę, 5 października 2019 roku, na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków odbędą się zawody biegowe dla dzieci i młodzieży pn. „Biegowy deser z Nową Hutą Przyszłości”. W nawiązaniu do tytułowego deseru dla małych zawodników przewidziano słodki poczęstunek i napoje, a dla zwycięzców – atrakcyjne nagrody.

W związku z obchodami jubileuszu 70-lecia powstania Nowej Huty, Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. w tym roku przeprowadzi zawody dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w ramach cyklu biegów NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH, organizowanego przez Fundację 4 Alternatywy (więcej informacji na stronie: https://ultratrailmalopolska.pl/pl/2019/09/04/nowa-huta-czterech-smakach-jesien-2/).

Będzie to deser biegowy dla najmłodszych, odbywający się tuż po głównych zawodach dla dorosłych. Start biegów dla dorosłych organizowanych przez Fundację 4 Alternatywy rozpocznie się o godz. 10:00, a zawody dla dzieci – „biegowy deser”- wystartują od godz. 12:00.

Biegi dla dzieci będą rozgrywane w klasyfikacji ogólnej, niezależnie od płci w następujących kategoriach wiekowych:
• od 4 do 6 lat – dystans 200 m – godzina 12:00,
• od 7 do 9 lat – dystans 400 m – godzina 12:20,
• od 10 do 12 lat – dystans 800 m – godzina 12:40,
• od 13 do 15 lat – dystans 1600 m – godzina 13:00,
• od 16 do 17 lat – dystans 1600 m – godzina 13:20.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisać może się każdy w wieku od 4 do 17 lat, kto przyjdzie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego do Biura zawodów, otwartego w dniu imprezy od godz. 11:00.

W ramach wydarzenia, oprócz drobnych upominków i wspomnianego już słodkiego poczęstunku dla biegaczy przewidziano również szereg ciekawych atrakcji (od godz. 11:00) tj.:

• warsztaty kreatywne, prowadzone przez ARTzonę Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida;
• konkurencje sprawnościowe i zabawy z Jurkiem Kujawskim „Szpinakiem” – Kawalerem Orderu Uśmiechu;
• warsztaty z Iwoną Gierłach, autorką opowieści o Kotku Włodku z Nowej Huty.

Fundacja 4 Alternatywy zachęca też do włączenia się w akcje dobroczynne: można przynieść sprzęt sportowy i ubrania, które już nie są używane. Zostaną one przekazane na rzecz pacjentów Ośrodków Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Stowarzyszenia MONAR.

Będzie też okazja, by dołączyć do akcji „Człowiek zwierzakowi bratem”. By to zrobić – należy przynieść karmę (suchą lub mokrą) albo zabawki i koce dla zwierząt.

Celem organizacji biegów dla dzieci jest m.in.: upamiętnienie 70-lecia powstania Nowej Huty; promocja walorów największej dzielnicy Krakowa – Nowej Huty; upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu oraz aktywizacja, a także integracja środowisk dzieci, młodzieży i dorosłych wokół działań służących dbania o tzw. „małą ojczyznę” – swoją dzielnicę.

Regulamin wydarzenia „Biegowy deser z Nową Hutą Przyszłości” dostępny jest do pobrania w pliku poniżej.

REGULAMIN