VI edycja Budżetu Obywatelskiego w Krakowie

Tegoroczne głosowanie w ramach już VI edycji budżetu obywatelskiego rozpoczęło się 28 września, potrwa do 7 października br. i jest wyjątkowe po wieloma względami. W tym roku głosować może każdy mieszkaniec Krakowa bez względu na wiek. A wyboru na łącznie 6 ulubionych projektów należy dokonać spośród  aż 118  projektów ogólnomiejskich i 439  projektów dzielnicowych poddanych pod głosowanie.

Aby zagłosować można wybrać jedną z dwóch metod: tradycyjnie za pomocą karty do głosowania lub online poprzez platformę internetową www.budzet.krakow.pl.

Głosowanie elektroniczne to łatwy i szybki sposób by mieć wpływ na zmiany w naszej Dzielnicy i mieście. Jeśli jednak mieszkaniec chciałby zagłosować osobiście, zapraszamy do jednego z ponad 150 stacjonarnych punktów do głosowania, których opublikowany wykaz znajduje się na stronie www.budzet.krakow.pl. Zagłosować też możesz w mobilnym punkcie do głosowania, który odwiedzi kilkanaście miejsc w Krakowie (m.in na Alei Róż, Rondzie Mogilskim lub w parku Jordana). Dokładna trasa mobilnego punktu do głosowania zostanie udostępniona na stronie internetowej budżetu obywatelskiego.

Zaproszenie do udziału w loterii promocyjnej „Budżet Obywatelski 2019”.

Podczas tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego odbędzie się loteria promocyjna „Budżet Obywatelski 2019”. Loteria jest skierowana do wszystkich osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich zamieszkałych w Krakowie i  tych którzy oddadzą ważny głos podczas głosowania. Aby być uczestnikiem Loterii należy również udzielić zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia Loterii przez Organizatora.

W ramach loterii promocyjnej „Budżet Obywatelski 2019” 50 sztuk tabletów trafi do co tysięcznej osoby głosującej online, natomiast kolejne 50 sztuk zostanie rozlosowane wśród mieszkańców głosujących za pomocą karty do głosowania. Łącznie w ręce mieszkańców głosujących którzy oddali ważny głos i wyrazili zgodę na udział w loterii trafi 100 sztuk tabletów. Szczegółowy regulamin loterii dostępny jest także na stronie www.budzet.krakow.pl.