Dzieci i młodzież zaproponują, jak będzie wyglądać Nowa Huta Przyszłości.

Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży do lat 15. W czasie, gdy młodzi muszą więcej przebywać w domu, chcemy zaproponować im podróż do krainy wyobraźni. Czekamy na prace plastyczne, które pokażą, jak mogłaby wyglądać Nowa Huta od 10 do 100 lat w przyszłość.

Czy będzie więcej robotów? A może biurowce będą musiały mieć obowiązkowe piętra z parkami kieszonkowymi? Czym będziemy się przemieszczać? Na te m.in. pytania można odpowiedzieć przy tworzeniu pracy.

Inspiracją może być też mural, który w najbliższym czasie ma powstać dzięki Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. na Osiedlu Willowym. Jego ostatnia część przedstawia dziecko spoglądające na przyszłość Nowej Huty. Co ono tam zobaczyło? To właśnie mają pokazać prace plastyczne.

Co by tu zmalować?

Chcemy zobaczyć oczami dziecka, jak będzie wyglądać Nowa Huta w przyszłości. Bo przecież to właśnie od młodych ludzi zależy, jak za kilkanaście, kilkadziesiąt lat wyglądały będą takie miejsca, jak Plac Centralny, forty, dwory w Branicach i Wadowie, czy stary pas startowy w Czyżynach.

Czekamy też na prace opowiadające o przyszłości terenów inwestycyjnych w Nowej Hucie, takich jak „Nowa Huta Przyszłości”, czyli: Centrum Logistyczno-Przemysłowe „Ruszcza”, Park Naukowo-Technologiczny „Branice”, Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Przylasek Rusiecki” oraz Centrum Wielkoskalowych Plenerowych Wydarzeń Kulturalnych „Błonia 2.0”, o których można się dowiedzieć więcej np. zapoznając się z materiałami na stronie www.knhp.com.pl.

Warunki udziału w konkursie i nagrody.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 3 do 15 lat. Dla najlepszych przygotowano nagrody rzeczowe w 4 różnych kategoriach wiekowych. Planowana jest także wystawa po zakończeniu epidemii.

Aby dziecko mogło wziąć udział w konkursie potrzebne są zgody opiekuna dziecka, m.in. na publikacje pracy plastycznej. Szczegóły na ten temat można znaleźć w Regulaminie, który jest dostępny na stronie www.knhp.com.pl i profilu facebookowym Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. (www.facebook.com/krakownowahutaprzyszlosci/). Tam też można znaleźć więcej informacji na temat wysyłki prac, która ze względu na epidemię odbywać się będzie głownie przez Internet.

Prace w formacie A3 lub A4 wykonane dowolną techniką i w dowolnym stylu można wysyłać do piątku, 22 maja 2020 roku, do godziny 13:00 (przedłużony termin składania prac do poniedziałku 25 maja 2020 roku, do końca dnia). Prace należy wysyłać na adres mailowy pr@knhp.com.pl

Partnerami konkursu są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, portal Kids in Kraków oraz Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie.

plakat – konkurs plastyczny Moja Nowa Huta Przyszłości