Do 20 maja br. trwa głosowanie internetowe Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” Jest to już 26 edycja tego wydarzenia. Bierze w nim udział ponad 350 samorządowych i prywatnych inwestycji z całej Polski. Nie zbrakło również naszego lokalnego nowohuckiego akcentu tj. oddanej do użytku w poprzednim roku przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. realizacji pn. „Budowa infrastruktury rekreacyjnej w otoczeniu zbiornika nr 1 w Przylasek Rusiecki w Krakowie”.

W ramach inwestycji kompleksowo zagospodarowany został teren o powierzchni ponad 26 hektarów. Pierwszym etapem przedsięwzięcia było opracowywanie kompletnej dokumentacji projektowej przez pracownię architektoniczną Saneccy Sp. z o.o. oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, a następnie wykonanie robót budowlanych przez firmę Krisbud Sp. z o.o.

Przedsięwzięcie obejmowało utworzenie kąpieliska z plażą, placu zabaw, boiska do piłki plażowej, wybudowanie budynków serwisowych przeznaczonych na: sanitariaty, przebieralnie, pomieszczenia na sprzęt ratowniczy oraz na przechowywanie sprzętu wodnego. Bardzo ważnym elementem inwestycji było także zachowanie istniejącej zieleni, ale też wprowadzenie nowych nasadzeń w postaci roślin, krzewów, czy traw ozdobnych. Nie zapomniano o oświetleniu terenu i urządzeniach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa. Celem projektu było stworzenie atrakcyjnego obszaru rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców miasta oraz osób przyjezdnych.

Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na tą unikatową w regionie inwestycję. Co ważne, głosy można oddawać codziennie. Głosowanie trwa do dnia 20 maja 2022 r. do godz. 12:00 i jest bezpłatne.

Jak głosować?

W celu oddania swojego głosu na obiekt należy:

Wejść na podstronę konkursu „Budowa infrastruktury rekreacyjnej w otoczeniu zbiornika nr 1 w Przylasek Rusiecki w Krakowie”.
Na ww. podstronie podać imię i nazwisko, adres e-mailowy oraz zaznaczyć „Nie jestem robotem” – a po udanej weryfikacji kliknąć „Zagłosuj”.
Na podany adres email wysłany zostanie link do aktywacji głosu, należy go zaakceptować.
Gotowe! Twój głos został oddany.
Już teraz serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego przy współudziale Związku Powiatów Polskich oraz Polskiej Izby Budownictwa. Na głosujących czekają zaproszenia od Organizatora na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród na Zamku Królewskim w Warszawie, któremu towarzyszyć będzie koncert znanego w Polsce i na świecie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Regulamin głosowania internetowego dostępny jest do pobrania tutaj.