Inwestycje w zrównoważone innowacje – to temat przewodni kongresu „Annual Investment Meeting” („AIM”), który odbył się w dniach 29-31 marca br. w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich („ZEA”).

To coroczne spotkanie organizowane jest przez Ministerstwo Gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich, pod patronatem Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashid Al Maktoum, Wiceprezydenta i Premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Władcę Dubaju.

Celem tego wydarzenia było wzmocnienie pozycji inwestorów, napędzanie światowego wzrostu gospodarczego i globalnych zmian w zakresie zrównoważonego rozwoju. Tegoroczna edycja AIM odbywała się równolegle z Expo 2020 – najbardziej prestiżowym wydarzeniem promocyjnym o globalnym zasięgu, podczas którego swoją ofertę prezentują poszczególne kraje, w tym Polska. Dołączając do promocji gospodarczej naszego regionu przedstawiciele Gminy Miejskiej Kraków i Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. przedstawiali walory inwestycyjne Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem Metropolii Krakowskiej, w ramach zorganizowanego stoiska wystawienniczego projektu „Krakow Metropolitan Area for Business”.

Co działo się na bliskowschodnich targach? „Odbyliśmy szereg interesujących rozmów biznesowych w ramach spotkań B2B. Dotyczyły one możliwości napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Małopolski. Nasz region ma wiele do zaoferowania i jest to doceniane również w krajach arabskich” – relacjonuje Krzysztof Kuczmański, wiceprezes Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.

Przedstawiciele Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.  prowadzili rozmowy z przedsiębiorcami z takich krajów jak: ZEA, Arabia Saudyjska, Kanada, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania oraz z międzynarodowymi instytucjami i organizacjami rządowymi ZEA.

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo liczna na targach reprezentacja startupów dla których został przygotowany odrębny panel dyskusyjny. Sesje networkingowe i spotkania przygotowane przez organizatorów AIM dostarczyły uczestnikom wielu możliwości wymiany kontaktów, które już teraz generują kolejne spotkania i możliwości pokazania potencjału gospodarczego Małopolski.

Stoisko Małopolski cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród przedsiębiorców, liderów biznesowych, regionalnych i międzynarodowych inwestorów, ekspertów biorących udział w budowaniu strategii przyciągania FDI ale także mediów międzynarodowych. W ostatnim dniu wydarzenia przedstawiciel Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. udzielił wywiadu o możliwościach inwestycyjnych w Małopolsce dla telewizji z Australii podejmującej tematykę handlu międzynarodowego i innowacji technologicznych.

https://importexporttv.com/lukasz-kozub-at-aim-congress-2022/

Udział w AIM Dubaj 2022 współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Krakow Metropolitan Area for Business” (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020), realizowanego przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. w partnerstwie z Gminą Miejską Kraków, Stowarzyszeniem Metropolia Krakowska i Izbą Przemysłowo-Handlową w Krakowie.