Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. ogłosiła postępowanie na wybór operatora kąpieliska w Przylasku Rusieckim. W ramach realizowanej przebudowy otoczenia zbiornika nr 1 (w tym plaży) powstanie tam nowoczesne miejsce wypoczynku i rekreacji. Obowiązkiem operatora będzie kompleksowe zarządzanie tym obiektem, między innymi zapewnienie opieki ratowników i utrzymanie porządku. W zamian będzie on mógł prowadzić własną działalność gospodarczą w tym miejscu. Na oferty czekamy do 19 listopada do godziny 11.00. Planowane jest podpisanie umowy na okres 5 lat.

Nowe budynki, namiot plenerowy, basen dla najmłodszych i boiska do piłki plażowej.

Operator będzie miał do dyspozycji całą infrastrukturę, która powstaje w ramach zagospodarowania terenu. Są to dwa budynki, z których jeden stanowić będzie magazyn dla sprzętu pływającego oraz przestrzeń socjalną dla ratowników, ochrony i przyszłego operatora. Drugi natomiast to zaplecze sanitarne, w tym przebieralnie. Dodatkowo, do wykorzystania będzie także namiot plenerowy, w którym będą mogły się odbywać wydarzenia kulturalne itp.

Na terenie kąpieliska przewidziano ponadto przestrzeń dla foodtrucków. Dla wypoczywających dostępne będą hamaki, leżaki, parasole i trzy boiska do piłki plażowej. Najmłodsi będą mogli skorzystać z placu zabaw oraz pływającego basenu. Obiekt będzie wyposażony w sprzęt wodny, czyli małe łódki, kajaki a także rowery wodne.

Kto może zostać operatorem w Przylasku?

Chętni do pełnienia roli operatora kąpieliska w Przylasku Rusieckim muszą spełnić pewne warunki. To między innymi obowiązek prowadzenia działalności gospodarczej związanej z przedmiotem postępowania. Konieczne jest także posiadanie odpowiedniego doświadczenia w prowadzeniu takiej działalności.

Zgłoszenia można przekazywać drogą elektroniczną, przez kuriera lub osobiście. Szczegóły i pełna dokumentacja postępowania dostępna jest na stronie www.knhp.com.pl. Otwarcie ofert planowane jest na 19 listopada 2020 roku o godzinie 11:30.

Operator, którego oferta okaże się najkorzystniejsza, będzie działać na terenie Przylasku Rusieckiego w latach 2021-2025. Jego obowiązkiem będzie między innymi organizacja kąpieliska.

Postęp prac w Przylasku Rusieckim

Cały czas realizowane są prace przy przebudowie otoczenia zbiornika nr 1 w Przylasku Rusieckim. Budowane są kolejne fragmenty ścieżek spacerowych oraz parking. Trwają także roboty przy wykonywaniu plaży. W kolejnych dniach spodziewane są kolejne dostawy piasku (w sumie będzie to 5 tysięcy ton). Prowadzone są prace przy zadaszeniu budynków oraz montaż fundamentów pod słupy oświetleniowe. W najbliższym czasie rozpoczną się też roboty instalacyjne w budynku magazynowo-obsługowym.

Szczegóły postępowania można znaleźć w linku poniżej:

zobacz ogłoszenie o postępowaniu na wybór operatora CRiW Przylasek Rusiecki >>