W tym roku w Nowej Hucie (biegowa) wiosna będzie w lipcu!

Pandemia koronawirusa zablokowała wiele naszych aktywności – w tym także zawody biegowe. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników tej dyscypliny. Powraca Nowa Huta w 4 smakach!

Edycja wiosenna, nietypowo odbywająca się w tym roku w lipcu, będzie miała start i metę na terenach projektu Kraków Nowa Huta Przyszłości. Dzięki współpracy z Wykonawcą kąpieliska w Przylasku Rusieckim, firmą Krisbud, to właśnie tam zaplanowano start i metę najbliższego biegu. Bieg rozpocznie się w najbliższą sobotę w godzinach wieczornych.

Zachęcamy Was do spróbowania swoich sił! Jednocześnie informujemy, że ze względu na pandemię wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa. Bieg na Przylasku będzie też biegiem nocnym – co także oznacza dodatkowe wymagania dla uczestników. Szczegóły na temat trasy i warunków uczestnictwa możecie znaleźć na stronie organizatora.

Przy okazji przypominamy, że na Przylasku Rusieckim rozpoczęły się już pierwsze prace związane z przebudową kąpieliska. Dostęp do zbiornika nr 1 jest ograniczony.