Jaka będzie przyszłość? To pytanie najczęściej pojawiało się na targach Gitex Global 2022 – największej na świecie imprezie branży nowych technologii. Podczas pięciodniowego wydarzenia odbyły się liczne panele, prezentacje, premiery przełomowych osiągnięć w takich obszarach jak: 5G, Artificial Intelligence, Cloud & Edge, Cybersecurity, Fintech, Blockchain, Data Analytics and Smart Cities.

Ogromne wrażenie robiły propozycje Metaverse, niesamowite rozwiązania wirtualnej rzeczywistości, które wzmacniały różne branże m.in. branżę muzyczną (koncerty na żywo i w wirtualnym świecie), modową (wirtualne pokazy mody), sztukę i branżę gier. Te cyfrowe rozwiązania na pewno zrewolucjonizują przemysł i nowoczesne społeczeństwo.

Obok zaawansowanych produktów Metaverese, na Gitex znaleźliśmy imponujące prezentacje rządowych instytucji emirackich. Bardzo eksponowanym tematem było cyberbezpieczeństwo na równi z nowoczesnymi robotami stosowanymi w przestrzeni miejskiej. Drony do monitorowania przestrzeni, autonomiczne auta już nie są nowością, jednak stają się coraz bardziej wysublimowanym narzędziem wykorzystywanym w różnych dziedzinach życia. Pojazdy wyglądające jak kosmiczne statki, bezzałogowe, służące do patrolowania terenu. Nie sposób zauważyć, że część tych rozwiązań już funkcjonuje, np. autonomiczne metro w Dubaju, które kursuje bez opóźnień, w godzinach szczytu nawet co 1 minutę!

Przedstawiciele Kraków Nowa Huta Przyszłości SA przygotowali wystąpienie na targach pod marką Kraków Metropolitan Area for Business. To właśnie tutaj, na naszym stoisku odbyły się spotkania biznesowe, które mają szansę zaowocować ciekawą współpracą w przyszłości. Oprócz gości z Bliskiego Wschodu, nasze stoisko cieszyło się popularnością wśród Europejczyków i Polaków. Po raz pierwszy w historii targów Gitex polska delegacja przedsiębiorców była najliczniejsza – ponad 80 wystawców.

Oferta naszego projektu skierowana jest globalnie do inwestorów z całego świata, w tym przypadku do biznesu działającego w branży wysokich technologii. Przedstawiciele projektu przybliżyli gościom stoiska ofertę inwestycyjną Metropolii Krakowskiej.

42 edycja targów Gitex Global 2022 zgromadziła ponad 5000 firm, które w centrum wystawienniczym  Dubai World Trade Centre zaprezentowały niezwykłe rozwiązania.

Do prezentacji gospodarczej Krakowa i Małopolski dołączyli też nasi Partnerzy: Gmina Miejska Kraków oraz Izba Przemysłowo – Handlowa w Krakowie. Izba zorganizowała równolegle misję handlową przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem kontaktów handlowych z potencjalnymi kontrahentami z ZEA i Bliskiego Wschodu.

 

Udział w targach Gitex Global 2022 związany jest z realizacją projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020) pn. „Krakow Metropolitan Area for Business” realizowanego przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. w partnerstwie z Gminą Miejską Kraków, Stowarzyszeniem Metropolia Krakowska i Izbą Przemysłowo-Handlową w Krakowie.