Metropolia Krakowska na gospodarczych mistrzostwach świata, czyli o Expo 2020 w Dubaju

 

Promocja potencjału gospodarczego Małopolski oraz prezentacja walorów inwestycyjnych Metropolii Krakowskiej – to tematy poruszane przez przedstawicieli Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. podczas Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju.

 

Przesunięta o rok, ze względu na pandemię COVID-19, Wystawa Expo 2020 to największe i najbardziej prestiżowe półroczne wydarzenie promocyjne o globalnym zasięgu, podczas którego swoją ofertę prezentują poszczególne kraje, w tym Polska. Wystawa odbywa się pod hasłem: „Connecting minds, Creating the future” „Łącząc umysły, tworzymy przyszłość”) i będzie trwać do 31 marca 2022 roku.

Areną polskiej prezentacji jest Pawilon Polski o powierzchni ponad 2000 m2, z drewnianą fasadą oraz rzeźbą kinetyczną symbolizującą stado ptaków. Tylko w ciągu pierwszych 7 tygodni odwiedziło go  ponad 250 tys. osób. Jest niewątpliwym centrum wydarzeń artystycznych i spotkań biznesowych.

6 grudnia 2021 roku przedstawiciele Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. wzięli udział w Polsko-Arabskim Forum Gospodarczym, czyli kulminacyjnym punkcie programu gospodarczego dla przedsiębiorców. Spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi i inwestorami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) i innych państw z rejonu Bliskiego Wschodu pokazały otwartość tamtejszych firm na inwestycje w Małopolsce. Przedstawiciele Spółki wzięli udział zarówno w sesji eksportowej, jak i tej poświęconej inwestycjom w naszym kraju.

Kolejnego dnia miał miejsce w ramach EXPO Dubai 2020 Narodowy Dzień Polski, czyli oficjalne obchody połączone z udziałem najwyższych władz państwowych. Dzień został zainaugurowany przez Country Business Briefing: Poland – sesję organizowaną w centrum Wystawy Światowej, podczas której obecni przedstawiciele biznesu prezentowali swoje produkty, usługi i oferty inwestycyjne. Podczas sesji przedstawiciel KNHP S.A., podczas swojego wystąpienia prezentował potencjał gospodarczy Małopolski i Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego .

Obecność Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. jako promotora potencjału gospodarczego Małopolski w najważniejszym dla Polski momencie wystawy była bardzo potrzebna. – Byliśmy tam, gdzie w tym konkretnym czasie być się powinno. Na EXPO, na początku grudnia gdzie na zaproszenie polskiego przedstawicielstwa spotkali się reprezentanci światowego biznesu. To niepowtarzalna okazja do spotkań i nawiązania kontaktów – podsumowuje dr Artur Paszko, Prezes Zarządu Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.

Reprezentacja Spółki wzięła udział w wydarzeniu w ramach, realizowanego przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, projektu pn. „Krakow Metropolitan Area for Business”, którego Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. jest liderem. Partnerami w tym przedsięwzięciu są: Gmina Miejska Kraków, Stowarzyszenie Metropolia Krakowska i Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie.