Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes to największe międzynarodowe targi dla profesjonalistów z branży nieruchomości w Europie. Co roku MIPIM odwiedza ponad 20 tys. osób, prezentuje się tam około 2400 firm wystawienniczych z ponad 80 krajów. Inwestycje, nieruchomości i zrównoważone podejście do tworzenia przestrzeni miejskich – to tematy, które były poruszane podczas tegorocznej edycji. Podobnie jak rok temu, stolica Małopolski prezentowała potencjał Krakowa na stoisku, usytuowanym w prestiżowej części wystawowej Palais de Festivals – Riviera Hall. W bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiego stoiska zlokalizowane były przestrzenie wystawiennicze innych polskich miast i regionów – m.in. Warszawy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Katowic, czy Pomorza.

W ramach projektu „Krakow Metropolitan Area for Business 2” na stoisku Krakowa obecni byli przedstawiciele Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.. Co ważne, podczas targów odbyło się uroczyste wręczenie nagród w rankingu fDi European Cities & Regions of the Future 2023, podczas których #Kraków awansował na trzecie miejsce w kategorii dużych miast, zdobywając najwyższe wyróżnienie w kategorii „Przyjazność dla biznesu” oraz zajął drugie miejsce w kategorii „Kapitał ludzki i styl życia”.

Udział w wydarzeniu został zorganizowany w ramach projektu „Krakow Metropolitan Area for Business 2”, który jest dofinansowany ze środków unijnych, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa 3 „Przedsiębiorcza Małopolska”, Działanie 3.3 „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1 „Promocja gospodarcza Małopolski”).