Aby uczcić jubileusz 70-lecia Nowej Huty Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. animowała zawody biegowe dla młodszych adeptów sportu, które odbyły się w ramach wydarzenia dla dorosłych NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH – JESIEŃ, organizowanego przez nowohucką Fundację 4 Alternatywy.

W czasie, gdy odbywały się zmagania dorosłych biegaczy, przez pracowników ArtZony Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida zorganizowane zostały warsztaty kreatywne dla najmłodszych. Na uczestników wydarzenia czekały takie atrakcje jak: malowanie twarzy, tworzenie autorskich nadruków na torbach ekologicznych, wycinanki czy ozdabianie nowohuckiego domku. Jurek Kujawski „Szpinak” – Kawaler Orderu Uśmiechu przeprowadził rozgrzewkę biegową w postaci konkurencji sprawnościowych z użyciem m.in. skoczków i hula hop. Można było też zamienić kilka słów z Iwoną Gierłach, autorką opowiadania „Kotek Włodek z Nowej Huty” oraz „przybić piątkę” samemu Kotkowi Włodkowi, który kibicował małym biegaczom.

Mimo deszczowej pogody, zawody biegowe dla najmłodszych, zgodnie z planem, rozpoczęły się w samo południe. Dzieciom i młodzieży nie zabrakło zapału, determinacji oraz ogromnych pokładów energii i uśmiechu. Wszyscy biegacze otrzymali pakiety startowe z nowohuckimi gadżetami i bio-bidonami od Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, na mecie zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami, a na zwycięzców czekały dyplomy i nagrody książkowe.

Wydarzenie „Biegowy deser z Nową Hutą Przyszłości” było okazją do upamiętnienia 70-lecia powstania największej dzielnicy Krakowa – Nowej Huty, upowszechniania biegania, jako formy spędzania czasu wolnego, a także integracji środowisk dzieci, młodzieży i dorosłych wokół działań związanych z rozwojem Nowej Huty na wielu płaszczyznach.

– Na co dzień zajmujemy się przyszłością Nowej Huty. W tym roku mamy jednak wyjątkową okazję, by świętować to, że ta dzielnica powstała. Najlepiej jest świętować taki jubileusz razem z jej mieszkańcami w taki sposób, żeby jeszcze bardziej ich aktywizować i włączać w różne działania, w tym także w te, które podejmujemy tworząc projekt „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” – podsumował dr Artur Paszko, Prezes Zarządu Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. – Pozytywnie oceniamy przebieg tego wydarzenia, widzimy uśmiechy dzieci i zaangażowanie ich rodziców i już myślimy o jego kontynuacji w przyszłości.